6 základních tipů jak prodloužit baterii u chytrých telefonů

baterie

Když nám baterie v chytrém telefonu vydrží celý den, bereme to pomalu jako zázrak. Málokomu v současné době postačí pouhé smskování a volání bez využití internetu. Jak se říká, opakování je matka moudrosti, proto Vám připomeneme pár vychytávek a tipů jak si výdrž baterie můžete alespoň o pár hodin prodloužit.

1)      Kvalitní pokrytí signálem

V případě, kdy máte slabý signál, akumulátor ztrácí svou energii vyhledáváním dostupné sítě. Pro vás to znamená jediné-zvolit takového operátora, který má ve vaší lokalitě solidní signál.

2)      Vypnutí Wifi

Neustálé vyhledávání nejbližších Wi-fi signálů se na vaší baterii bezesporu také podepisuje. Proto pokud např. jdete ven a již dopředu víte, že wifi nebudete potřebovat, -vypněte ji.

3)      Pryč s nepotřebnými aplikacemi

Jedním z  nejvýraznějších „žroutů“ baterie jsou aplikace. Zejména pak GPS navigace a obecně aplikace využívající lokalizační funkce. Pokud tedy zrovna GPS nutně nepotřebujete jako například v případě Facebook messengeru, raději ho vypněte. Hodně baterie Vám také berou hry (velmi zatěžující grafiku a celkový výkon zařízení) a fotoaparát.

Mnohdy se aplikace mohou spouště automaticky na pozadí a vy se pak nestačíte divit, o kolik baterie vás připraví. Proberte tedy seznam aplikací a zbavte se těch, které jsou pro vás zbytečné. Nezapomínejte také využívat multitasking a zavírat aplikace, které v danou chvíli nepotřebujete.

4)      Způsob nabíjení baterie

Pokud se řadíte mezi nadšence moderních technologií, kteří používají bezdrátovou nabíječku, vězte, že tato pomůcka může být v lecčem spíše krokem zpět. Klasická kabelová nabíječka je totiž o poznání rychlejší a efektivnější.

Rozhodně telefonu neprospívá vybití až na 0% a nechat jej v tomto stavu delší dobu. Obecně také platí pravidlo, čím častěji můžete nabíjet, tím lépe. Důvod jasně uvádí příklad, kdy si telefon ráno nenabijete už při poklesu na například 60%, do večera se dostanete téměř na nulu a pak v tomto stavu telefon bude trpět delší dobu a pomalu se baterii sníží kapacita.

5)      Adekvátní jas displeje

Jas displeje má na úbytku energie velký podíl, proto se rozhodně vyplatí jeho rozumné nastavení.

6)      Úsporný režim jako poslední pomoc

Výrobci jsou si vědomi, že výdrž baterie není ideální. Mají tedy snahu výdrž prodloužit, či alespoň zachránit jejich zbývající procenta pro nezbytné přežití. Úsporné režimy vesměs dělají to, o čem jsme již zmiňovali s tím rozdílem, že vše je automatické, takže jste ušetřeni nutnosti vše ručně vypínat a nastavovat.

Jaké vychytávky pro prodloužení výdrže baterie u vašeho chytrého telefonu využíváte vy? Podělte se s námi a ostatními čtenáři o své tipy a triky v komentářích pod článkem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>