Automatická instalace Windows 10. Co Vám hrozí?

MICROSOT ZAČAL AUTOMATICKY INSTALOVAT WINDOWS 10 MAJITELŮM STARŠÍCH VERZÍ OPERAČNÍCH SYSTÉMŮ

Microsot zahájil automatické instalace Windows 10 uživatelům legálních Windows 7 a Windows 8/8.1. Firmě k tomu stačila změna zařazení Windows 10 z kategorie volitelných aktualizací do kategorie aktualizací doporučených.

Uživatelům se v rámci pravidelných aktualizací stáhne celý nový systém, ale jeho instalaci lze zrušit – Microsoft se o ni nicméně bude pokoušet opakovaně, dokud to uživatelé nezvdají.

Co tedy uživatelům bezprostředně hrozí?

Nechtěný upgrade na Windows 10 se všemi možnými důsledky:

  • Možná nekompatibilita ovladačů ( v PC nebude správně fungovat např. grafická nebo zvuková karta)
  • Nebudou fungovat starší periferie – tiskárny, scannery,…
  • Nebudou fungovat některé nainstalované softwary (nebudou kompatibilní s Windows 10)
  • Neplánované časové zdržení – dokončení konfigurace nového systému může trvat až 2 hodiny a Vy nebudete moci pracovat!

ZNÁME OBRANU!

Automatické instalaci Windows 10, respektive stahování této aktualizace LZE ZABRÁNIT změnou nastavení automatických aktualizací.

VÍME JAK!!!

Je nutné provést změnu vnastavení Windows update v sekci „doporučené aktualizace“ aby se doporučené aktualizace nezískávaly stejným způsobem jako aktualizace důležité.

Pro nastávající období tato změna nastavení bude dostačující.

Trochu jiná situace nastane, pokud Microsoftu aktualizace na Windows 10 nastaví na „kritickou“ důležitost – pak tato změna nepomůže a bude nutné zrušit automatické instalace a vybírat software ke stažení ručně. To by ale do značné míry popíralo princip automatické aktualizace systému.

Pro více informací nás neváhejte kontaktovat na obchod@root-it.cz a na tel. 585 344 056.

Neustálé vyvíjený systém!

Microsoft v nové verzi svého operačního systému změnil celý obchodní model i principy vývoje. Právě neustálé aktualizace a změny část uživatelů od přechodu na Windows 10 odrazují. Místo vydávání verze jednou za několik let se Windows 10 proměnily v živou platformu, kterou firma postupně vylepšuje s tím, že zásadnější změny nabídne přibližně dvakrát ročně.

O dalším vývoji Vás budeme samozřejmě informovat.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>