Konkrétní tipy jak ochránit Váš chytrý telefon před viry

 

Na základě minulého článku o virech v chytrých telefonech přicházíme nyní s konkrétními návrhy na řešení dané problematiky. Hodláme se s Vámi podělit o typy řešení jak pro soukromé tak i pro firemní uživatele.Free-Antivirus-Download-for-Android

Soukromí uživatelé
Mobilní antivir je stále převážnou části uživatelské veřejnosti považován za zbytečnost, která jenom snižuje výkon mobilu a výdrž baterie. Server AV- Test publikoval výsledky svého výzkumu, který se týkal antivirových aplikací pro Android. Z 28 testovaných mobilních antivirů 26 nemělo žádný negativní vliv na výkon zařízení, výdrž baterie ani objem přenášených dat. Průměrná úspěšnost identifikace škodlivých aplikací z referenčního vzorku (1460 kousků) v průběhu čtyřtýdenního testování činila 90,5 %. Jedenáct bezpečnostních aplikací dosáhlo úspěšnosti 99% nebo více. Kdyby primárním důvodem instalace bezpečnostní aplikace neměly být škodlivé aplikace, tak naprostá většina těch testovaných nabízí i ochranu pro případ ztráty či odcizení zařízení.
Z 28 testovaných bezpečnostních aplikací hned 22 aplikací podporuje všechny tři anti-theft funkce, tedy dálkové uzamčení zařízení, dálkové vymazání dat a lokalizaci postrádaného zařízení. Více než dvě třetiny testovaných aplikací (přesně 19 aplikací) nabízí pokročilejší blokování příchozích hovorů, což se při prakticky neregulovaném telemarketingu více než hodí.
Zde je seznam bezpečnostních aplikací, které v testu získaly nejvíc bodů (12,5 až 13)
• AhnLab V3 Mobile
• Armor for Android
• Avast Mobile Security
• Avira Free Android Security
• BitDefender Mobile Security
• ESET Mobile Security
• Ikarus Mobile Security
• Kaspersky Mobile SecurityKingsoft Mobile Securit
• Lookout Security & Antivirus
• Qihoo 360 Mobile Security
• Trend Micro Mobile Security
Většina těchto aplikací nabízí také různé další bezpečnostní funkce typu filtru podvodných stránek pro webový prohlížeč, blokování obtěžujících textových zpráv, prvků rodičovské kontroly, zálohování dat na paměťovou kartu nebo do internetového úložiště, sledování a řízení internetového provozu či všemožných nástrojů pro pokročilejší správu zařízení a systémů.
Spíše než o antivirové aplikace jde o komplexnější bezpečnostní nástroje. Uživatel si obvykle může vybrat, které funkce použije. Lze třeba deaktivovat anitivir a používat jen anti-theft funkce či naopak.

Kontrétní řešení pro firmy
Co se týče zabezpečení na firemní úrovni, nabízí se společnost Symantec, která je světovým lídrem v poskytování řešení zabezpečení, úložišť a správy systémů, která pomáhají spotřebitelům a organizacím zabezpečovat a spravovat jejich informační svět.

Proč si tedy vybrat řešení Mobile Security od společnosti Symantec?symantec03
Symantec Mobile Security představuje řešení zabezpečení na podnikové úrovni, které nabízí jak uživatelům, tak správcům zajímavé výhody.
– Mobile Security využívá síť Symantec Global Intelligence Network™ (GIN), která představuje jeden z nejkomplexnějších zdrojů internetových dat. Díky informacím ze sítě GIN přináší tento produkt komplexní a aktuální náhled na bezpečnostní rizika a to mu dovoluje účinně bojovat proti šíření škodlivého softwaru v zařízeních se systémy Android a Windows Mobile.
– Produkt Mobile Security je založen na osvědčeném modulu zabezpečení mobilních zařízení, který dnes chrání milióny koncových a podnikových zařízení.
– Integrací produktu Mobile Security s řešením Symantec Mobile Management je zajištěna komplexní správa zařízení a funkčnost zabezpečení zařízení prostřednictvím konzole.
Další výhody řešení Symantec Mobile Security:
– Zajištění dodržování zásad a zákonných požadavků.
– Ochrana před viry, snoopwarem, krádeží dat, nevyžádanými SMS zprávami nebo škodlivým softwarem ohrožujícím mobilní telefony.
– Snížení provozních nákladů a zjednodušení správy zásad zabezpečení díky centrální konzoli pro správu.
– Jednotnost vysoké úrovně zabezpečení a správy mobilních zařízení díky integraci s řešením Symantec Mobile Management.
– Funkce ochrany při krádeži, díky kterým je možné lokalizovat, uzamknout, resetovat nebo vymazat zařízení, dále lze odeslat zprávu s upozorněním na obrazovku zařízení nebo nechat zařízení přehrát hlasitý výstražný signál.
– Jednotné řešení od jednoho dodavatele minimalizuje možné problémy kompatibility se systémem.
– Zjednodušení instalace urychluje celoplošné nasazení řešení v podniku.
– Zanedbatelný vliv na výkon mobilního zařízení.
– Omezení zranitelnosti a rizika útoků díky možnosti povolení pouze požadovaných funkcí.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>