Spamová problematika v podnikovém prostředí.

E-mail je něco bez čeho se dnes neobejde nejen žádná firma, ale snad ani žádný soukromý uživatel počítače. Internetem pak putují denně miliony e-mailových zpráv, bohužel ne všechny takové, ze kterých máme užitek. Mnoho zpráv nás obtěžuje a některé jsou přímo vytvořeny za účelem poškodit nás – obsahují škodlivý kód, nebo se snaží od nás vylákat podvodným způsobem citlivé informace.
Pokud chceme ochránit uživatele podnikových systémů od velkého množství nechtěných zpráv, je nutné nasadit antispamový systém, který zachytí většinu nechtěných zpráv ještě před vstupem do podnikových poštovních serverů.
Jedná se o zprávy od velkých spamerů, které antispamový systém rozpozná.spam
Mnoho nevyžádané pošty ovšem nelze snadno identifikovat a ta nám pak přijde do naší poštovní schránky. Často se jedná o různé obchodní nabídky, které nás nezajímají. Nejjednodušším způsobem jak omezit přísun těchto zpráv je odhlásit se od odběru těchto zpráv. Většina nabídek má tuto možnost na konci těla zprávy. Pokud nemá, nebo toto nepomůže a zprávy nám chodí opakovaně dále, můžeme takovou zprávu označit jako nevyžádanou a většina e-mailových klientů ji pak automaticky vytřídí do složky nevyžádaná pošta.

Problém ovšem bývá, pokud máme tuto služku zahlcenu velkým množstvím zpráv, že nejsme schopni ji kontrolovat jestli neobsahuje nějakou zprávu na kterou čekáme. To se bohužel občas také stává. Pokud máme takové problémy, je potřeba požádat správce sítě o řešení.
Bohužel v silách uživatele toto vyřešit již není. Správce pak může upřesněním nastavení antispamového filtru eliminovat množství nevyžádaných zpráv.

Autor článku – Lubomír Coufal:

Lubomír Coufal je od roku 1992 majitelem firmy ROOT, specialistou na IT bezpečnost, serverová řešení a podnikové IS pro malé a střední podniky. Pomáhá zlepšovat podnikání svým zákazníkům nejen díky vlastním zkušenostem v oboru IT a managementu, ale také spolehlivostí a osobním přístupem k zákazníkům.

Youtube a facebook ROOT.

Pokud se Vám článek líbil a chcete se o něj podělit s přáteli, neváhejte a sdílejte:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>