Tip jak se připojit ke vzdálené ploše

Jste někde na cestách a potřebujete se připojit na svůj PC? Funkce vzdálené plochy ve Windows 7, 8 a 8.1 Vám to umožní.

Vzdálená plocha totiž propojuje dva počítače v síti nebo v Internetu. Jakmile se připojíte, plocha se Vám zobrazí tak, jako byste seděli přímo před ní a získáte přístup ke všem svým programům a souborům.

Windows obsahují nástroj Vzdálené pomoci, kdy je i nezkušený uživatel k nasdílení plochy proveden přehledným průvodcem.

vzdálená plocha

Jestliže se tedy chcete vzdáleně připojit ke svému PC, musí být váš počítač zapnutý a připojený k síti. Musí u něj být povolena funkce vzdálená plocha a musíte mít přístup ke vzdálenému počítači prostřednictvím sítě (například prostřednictvím Internetu) a také musíte mít oprávnění pro připojení. Chcete-li získat oprávnění pro připojení, musíte být v seznamu uživatelů. Než se připojíte, je vhodné si najít název počítače, ke kterému se připojujete, a zkontrolovat, že je povolené připojení ke vzdálené ploše přes bránu firewall.

Pokud není u vašeho uživatelského účtu vyžadované k přihlášení heslo, bude nutné před tím, než se budete moci připojit k vzdálenému počítači, heslo přidat.

Díky této funkci může tedy docházet například z naší strany ke vzdálené správě serveru či technické pomoci na dálku.

 

Youtube a facebook ROOT.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>