lebka

Trápí Vás zavirovaný počítač?

Co dělat v případě nákazy?trosjký
Pokud je počítač nakažen virem nebo jiným typem škodlivých programů, postupujte podle následujících kroků:

1. Okamžitě manuálně odpojte počítač ze sítě: vytáhněte kabel vedoucí z modemu nebo odpojte ze zásuvky bezdrátový modem. Tím předejdete šíření nákazy do dalších počítačů.

2. Pokud nemáte antivirový program, okamžitě si nějaký sežeňte a nainstalujte. Nepřipojujte počítač k internetu, stáhněte antivir na jinem počítači.

3. Proveďte kompletní antivirovou analýzu všech úložných jednotek počítače a ujistěte se, že virus způsobující infekci byl nadobro odstraněn.

4. Po odstranění všech škodlivých programů připojte počítač k internetu. Proveďte aktualizaci virové databáze a spusťte analýzu znovu. V ideálním případě by měl být problém vyřešen.

5. Zákeřnější škodlivé programy nelze odstranit, pokud je spuštěn systém Windows (virem je třeba nakažen nějaký důležitý systémový proces, antiviru je zabráněn přistup k nakaženému souboru atd.). Některé antiviry dokážou provést antivirový sken ještě před naběhnutím Windows.

ruka

6. Pokud to váš antivir neumí, sáhněte po záchranném disku. Díky nim lze spustit systém z CD, DVD či USB a provést potřebnou dezinfekci a obnovu životních funkcí počítače. Opravné disky bývají součástí antivirových balíčků, ale v řadě případů je autoři bezpečnostních programů nabízejí zdarma ke stažení na svých webových stránkách.

7. Záchranné disky přijdou vhod také v případě, že počítač nelze kvůli infekci běžným způsobem spustit.

Pokud si nebudete vědět rady, neváhejte se obrátit na naše specialisty, kteří Vám velice rádi a ochotně poradí, případně se pokusí opravit napáchané škody.

    Pokud se Vám článek líbil a chcete se o něj podělit s přáteli, neváhejte a sdílejte:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>